Liczby Dziesiętne

Liczby Dziesiętne
Producent: Match Learner
Model: Liczby dziesiętne
Dostępność: 5
Cena: 80,00zł
Cena brutto: 80,00zł
Ilość:  
   - LUB -   

Zestaw Liczby Dziesiętne zawiera odpowiedzi z pasującymi do siebie liczbami dziesiętnymi. Każda liczba występuje na dwóch płytkach np.: 0.5 i 0.50 stanowią dopasowanie. W pudełku jest również 20 płytek bonusowych, które mogą być używane do urozmaicenia gry, bądź do zwiększenia poziomu trudności. W zestawie Liczby dziesiętne! Znajdziecie 20 płytek z liczbami całkowitymi i pasującymi do nich liczbami dziesiętnymi. Np.: 1.75 pasuje do  1.0+0.75.

20 bonusowych płytek z liczbami dziesiętnymi można wymieszać z płytkami z Ułamkami, np 1 ¾ pasuje do 1,75).

Dobrym pomysłem jest, aby tłumacząc reguły gry wybrać tylko kilka płytek i na nich ćwiczyć. Jest to również dobra metoda na dopasowanie stopnia trudności gry do poziomu grupy. Liczby Dziesiętne, można mieszać z produktami z serii tj.: Procenty i Ułamki. Jest to świetna metoda na zrozumienie powiązań pomiędzy ułamkami, procentami i liczbami dziesiętnymi. Jeśli wymiesza się wszystkie trzy gry, każda płytka będzie miała
5 odpowiedników

Match Learner ™ Liczby Dziesiętne wraz z ułamkami i procentami, stanowią drugą serię gier Match Learner ™. 

 

Match Learner ™ Procenty wraz z Ułamkami i Liczbami Dziesiętnymi, stanowią drugą serię gier Match Learner ™.   

Pomysły na grę Match Learner ™ z Liczbami Dziesiętnymi, Ułamkami i Procentami

 

Dobra wskazówka dla włożenie płytek do tuby: Ułóż wszystkie płytki w stos i wsuń na nie tubę z góry.

1.    Dopasowanie par Zabawa ta ćwiczy pamięć oraz rozwija umiejętności matematyczne! Baw się układając płytki obrazkami do dołu bądź do góry, zmieniaj ilość płytek w zależności od stopnia trudności, który chcesz uzyskać. Gdy znajdziesz parę (dwie pasujące płytki), wypowiadaj głośno zarówno działania jak i wynik działania.

Dopasowanie Par – wersja mini Wybierz tylko klika płytek z tuby i graj według opisanych wyżej reguł. W ten sposób, gra staje się dużo szybsza. Może to być też dobra metoda na zapoznanie się z zasadami gry. Można również wybrać i wymieszać kilka płytek z różnych kompletów z serii.

2.    Pierwszy na mecie - Płytki układamy obrazkami do góry. Jeden z graczy wybiera płytkę, trzyma ją i wypowiada na głos wynik działania. Pozostali gracze, muszą znaleźć wśród płytek leżących na stole pozostałe płytki dające taki sam wynik. Gracz otrzymuje jeden  punkt za każde dopasowanie. Następnie kolejny gracz wybiera płytkę i wypowiada wynik. Gra kończy się gdy wszystkie płytki zostaną zebrane. Wygrywa gracz z największą ilością punktów.

3.    Sortuj Pary - Użyj zestawu wszystkich trzech gier z serii: Ułamki, Liczby Dziesiętne oraz Procenty. Wyłóż wszystkie płytki na stół. Posortuj je rosnąco. Pomyśl, jaką strategię wybierzesz. Ta zabawa jest świetną metodą na zrozumienie zależności między ułamkami, liczbami dziesiętnymi oraz procentami.  

5. Znajdź 100% Celem gry jest znalezienie dwóch lub więcej płytek, które dadzą sumę 100%. Dla przykładu 50% i płytka z namalowaną połową koła dadzą sumę 100%. Ułamki ¾ i ¼ również sumują się do 100% tak jak liczby dziesiętnie 0.75 i 0.250. Grając w tę grę możesz również wymieszać kilka zestawów.

6. Dopasowywanie par na czas Obowiązują zasady takie jak w tradycyjnym dopasowywaniu par. Wygrywa osoba, która znajdzie najwięcej par w określonym czasie np. 10 min. Zapisujcie swoje indywidualne statystyki. Czy jesteście w stanie poprawić swój wynik?

7.Dopasowywanie Par – mix - Wymieszaj płytki z różnych zestawów z serii np. Dodawanie i Odejmowanie. Rozłóż je obrazkami do dołu bądź do góry. Graj jak zwykle, tylko z dużo większą ilością możliwości. Przykład 1/2 i 50% tworzą parę.

8.    Zespołowe Dopasowywanie Par: Każdy zespół otrzymuje zestaw Match Learner ™ i gra wg. wcześniej opisanych zasad z lub bez limitu czasowego. Kiedy wszystkie płytki zostaną zebrane, lub gdy skończy się czas każdy z zespołów liczy swoje pary. Który z zespołów zebrał najwięcej par? Czy zespoły poprawiają swoje wyniki w trakcie kolejnych gier?

9.    Prawda czy fałsz, gra zespołowa - Dwa lub więcej zespołów staje na jednym końcu pomieszczenia. Na drugim stawiamy dwa krzesła, jedno z napisem prawda, drugie z napisem fałsz. Osoba wyczytująca wybiera płytkę i odczytuje wynik. Np. 1,75 jest równe ¾.  Reprezentant drużyny biegnie do odpowiedniego krzesła i siada na nim. Kto pierwszy usiądzie na właściwym krześle otrzymuje punkt. Gdy wszystkie płytki zostaną odczytane, wygrywa ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów.

10. Płytki bonusowe - W każdej z trzech tub znajduje się 20 bonusowych płytek. Mogą one być użyte do urozmaicenia gry bądź do zwiększenia poziomu trudności. W zestawie z procentami znajdziecie dwa nowe obrazki z 10 najpopularniejszymi procentami. W zestawie z ułamkami, znajdziecie 10 płytek z wymieszanymi cyframi i 10 płytek z niewłaściwymi ułamkami, które do nich pasują (na przykład: 1 3/4 pasuje do 7/4). W zestawie z liczbami dziesiętnymi znajdziecie płytki z liczbami całkowitymi i pasującymi do nich liczbami dziesiętnymi. (na przykład: 1.75 pasuje do 1.0 + 0.75). Płytki bonusowe z każdego zestawu można wymieszać z tymi z pozostałych zestawów. 

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Tagi:
© Jubee 2019
Powered By OpenCart. OC Europa by CsillámVilág