Dzielenie

Dzielenie
Producent: Match Learner
Model: dzielenie
Dostępność: 5
Cena: 80,00zł
Cena brutto: 80,00zł
Ilość:  
   - LUB -   

Zestaw Dzielenie zawiera iloraz liczb od 1 do 10. Każdy iloraz, występuje na 2  płytkach np. 6:2 i 9:3. Ponieważ płytki zawierają tylko kalkulacje, bez odpowiedzi.

Dobrym pomysłem jest, aby tłumacząc reguły gry wybrać tylko kilka płytek i na nich ćwiczyć (np. z odpowiedzią =2). Jest to również dobra metoda na dopasowanie stopnia trudności gry do grupy. Słabsi uczniowie mogą grać z odpowiedziami od 1 do 5, a bardziej zdolni z odpowiedziami od 6 do 10.

Dzielenie, można mieszać z produktami z serii tj.: Dodawanie, Odejmowanie i Mnożenie, ćwicząc cztery podstawowe działania matematyczne.

Match Learner ™ Dzielenie wraz z Dodawaniem, Odejmowaniem i Mnożeniem stanowią pierwszą serię produktów Match Learner ™. 

Wiek: 8+

Zawartość opakowania: 50 par (100 płytek) i Zasady gry

Pomysły na gry z Match Learner ™! Dzielenie, Dodawanie, Odejmowanie, Mnożenie.

Ułatwisz sobie włożenie płytek do tuby układając wszystkie płytki w stos i wsuwając na nie tubę z góry.

1.    Dopasowanie par - Zabawa ta ćwiczy pamięć oraz rozwija umiejętności matematyczne. Baw się układając płytki obrazkami do dołu bądź do góry, zmieniaj ilość płytek w zależności od stopnia trudności, który chcesz uzyskać. Gdy znajdziesz parę (dwie pasujące płytki), wypowiadaj głośno zarówno działania jak i odpowiedzi. Jeden z zawodników, może pełnić rolę sędziego, który sprawdza wyniki innych graczy. Osoba ta może również korzystać z kalkulatora, jeśli to konieczne. Jest to świetny sposób na włączenie do gry słabszych zawodników i obsadzenia ich w ważnej roli w grupie. Pary płytek, które nie są poprawne, należy umieścić z powrotem na stole

Dopasowanie Par – wersja mini Wybierz tylko kilka płytek z tuby i graj według opisanych wyżej reguł. W ten sposób, gra staje się dużo szybsza. Może to być też dobra metoda na wprowadzenie zasad gry. Możesz również wybrać i wymieszać kilka płytek z różnych kompletów z serii.

2.    Pierwszy na mecie - Płytki układamy obrazkami do góry. Jeden z graczy wybiera płytkę, trzyma ją i wypowiada głośno wynik działania. Pozostali gracze, muszą znaleźć wśród płytek leżących na stole pozostałe płytki z działaniami dającymi taki sam wynik. Gracz otrzymuje jeden punkt za każde dopasowanie. Następnie kolejny gracz wybiera płytkę i wypowiada głośno wynik działania. Gra kończy się, gdy wszystkie płytki zostaną zebrane. Wygrywa gracz z największą ilością punktów.

3.    Wybierz płytkę - Wszystkie płytki wykładamy obrazkiem do dołu. Gracze losują płytki i wypowiadają głośno wynik działania. Gracz, który wyczyta najwyższy wynik działania wygrywa rundę i zatrzymuje płytkę. Pozostałe płytki należy odłożyć na stół. Gra jest kontynuowana do momentu, kiedy wszystkie płytki zostaną wybrane. Wygrywa ten gracz, który zbierze najwięcej płytek.

4.    Bystry Umysł - Jeden z graczy zostaje wyczytującym. Wybiera on losowo płytki i wyczytuje głośno działanie matematyczne. Pierwszy z graczy, który wypowie prawidłowy wynik, wygrywa płytkę. Ten z graczy, który zbierze najwięcej płytek wygrywa.

5.    Pierwszy do 100 - Obowiązują te same zasady, jak w dopasowywaniu par, ale prawidłowe odpowiedzi dają punkty. Na przykład płytki z działaniami 2+2 i 1+3 dają 4 punkty. Każdy z graczy sumuje swoje punkty z kolejnych rund. Ten, który pierwszy uzyska 100 punktów wygrywa.

Można również grać w grę „pierwszy do 0”, zdobyte punkty są odejmowane od 100. Ten z graczy, który pierwszy osiągnie wynik 0 lub najbliższy 0 wygrywa.

6.    Dopasowywanie par na czas - Obowiązują zasady takie jak w tradycyjnym dopasowywaniu par. Wygrywa osoba, która znajdzie najwięcej par w określonym czasie np. 10 min. Gracze zapisują swoje indywidualne statystyki.

7.    Znajdź parę - Wyłóż wszystkie płytki obrazkami do góry. Spróbuj znaleźć parę tak szybko, jak potrafisz. Następnie ułóż pary od najniższego do najwyższego wyniku.

8.    Ćwicz liczenie - Wybierz jedną płytkę i podaj wynik. Powtarzaj to z każdą wybraną płytką.

9.    Dopasowywanie Par – mix - Wymieszaj płytki z różnych zestawów z serii np. Dodawanie i Odejmowanie. Rozłóż je obrazkami do dołu bądź do góry. Graj jak zwykle, tylko z dużo większą ilością możliwości. Na przykład 2+2 i 8-4 tworzą parę.

10.    Zespołowe Dopasowywanie Par - Każdy zespół otrzymuje zestaw Match Learner ™ i gra wg. wcześniej opisanych zasad z lub bez limitu czasowego. Kiedy wszystkie płytki zostaną zebrane lub gdy skończy się czas każdy z zespołów liczy swoje pary. Który z zespołów zebrał najwięcej par? Czy zespoły poprawiają swoje wyniki w trakcie kolejnych gier?

      11. Prawda czy fałsz - gra zespołowa Dwa lub więcej zespołów staje na jednym końcu pomieszczenia. Na drugim stawiamy dwa krzesła, jedno z napisem prawda, drugie z       napisem fałsz. Osoba wyczytująca wybiera płytkę i odczytuje wynik. Reprezentant drużyny biegnie do odpowiedniego krzesła i siada na nim. Kto pierwszy usiądzie na właściwym krześle otrzymuje punkt. Gdy wszystkie płytki zostaną odczytane, wygrywa ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów. 

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Tagi:
© Jubee 2019
Powered By OpenCart. OC Europa by CsillámVilág